MEMBERS OF PARLIAMENT

Hon. Essien, Paul
Constituency : Jomoro

Hon. Gyasi, Barbara Oteng
Constituency : Prestea-Huni Valley

Hon. Wumbei, Wahab Suhiyini
Constituency : TOLON

Hon. Andah, George Nenyi Kojo
Constituency : Awutu Senya West

Hon. Mensah, Tina Gifty Naa Ayeley
Constituency : Weija Gbawe

Hon. Morrison, Cynthia Mamle
Constituency : Agona West

Hon. Hottordze, Alexander R.
Constituency : Central Tongu

Hpn. Sawyerr, Queenstar Pokuah
Constituency : Agona East

Hon. Ablakwa, Okudjeto Samuel
Constituency : North Tongu

Hon. Fordjour, John Ntim
Constituency : Assin South

Hon. Agbodza, Kwame
Constituency : Adaklu

Hon. Asante-Boateng, Kwaku
Constituency : Asante Akim South

Hon. Botchwey, Shirley Ayorkor
Constituency : Anyaa Sowutuom

ODDOM, ABRAHAM DWUMA
Constituency : Twifo Ati Morkwa

Hon.Woyome, Kobena Mensah Wisdom
Constituency : South Dayi

Hon. Anyimadu-Antwi, Kwame
Constituency : Asante Akim Central

Hon. Sowah, Della
Constituency : Kpando

BROBBY, BRIGHT WIREKO
Constituency : Hemang Lower Denkyira

Hon. Laryea, Emmanuel Nii Okai
Constituency : Amasaman

Hon. Appiah-Kubi, Kwame Andy
Constituency : Asante Akim North

Hon. Tetteh, Joycelyn
Constituency : North Dayi

AMOAKO, NANA
Constituency : Upper Denkyira East

Hon. Kofi Buah
Constituency : North Dayi

NSOWAH-DJAN, SAMUEL
Constituency : Upper Denkyira West

Hon. Heloo, Adiku Bernice
Constituency : Hohoe

Hon. Ampratwum, Sarpong Kwaku
Constituency : Mampong

Hon. Safo, Sarah Adwoa
Constituency : Dome Kwabenya

Hon. Nkansah-Boadu, Mavis
Constituency : Afigya Sekyere East

Hon. Abu-bakar, Saddique Boniface
Constituency : Madina

Hon. Opoku, Eric
Constituency : Asunafo South

Hon. Ashiamah, Kwasi Daniel
Constituency : Buem

Hon. Bobie, Evans Opoku
Constituency : Asunafo North

Hon. Toure, Naser Mahama
Constituency : Ayawaso East

Hon. Dauda, Collins
Constituency : Asutifi South

Hon. Aboagye, Nyanpong Kojo
Constituency : Biakoye

Hon. Bobie, Evans Opoku
Constituency : Asutifi North

Hon. Jajah, Yussif I.
Constituency : Ayawaso North

Hon. Sanid, Adamu Suleman
Constituency : Ahafo Ano North

Hon. Quartey, Henry
Constituency : Ayawaso Central

Hon. Yeboah Sekyere, Benjamin
Constituency : Tano South

Gyato, Yaw Michael
Constituency : Krachi East

Hon. Prempeh, Freda
Constituency : Tano North

Hon. Agyarko, Emmanuel Kyeremanteng
Constituency : Ayawaso West Wuogon

Hon.Cheremeh, Kwasi Ameyaw
Constituency : Sunyani

Hon. Majisi, John
Constituency : Krachi Nchumuru

Hon. Awuah, Ignatius Baffour Awuah
Constituency : Sunyani West

Hon. Arthur, Ahmed
Constituency : Okaikwe South

Hon. Halidu, Ali Maiga
Constituency : Dormaa West

Hon. Boamah, Patrick Yaw
Constituency : Okaikwe Central

Hon. Sabi, William Kwasi
Constituency : Dormaa East

Hon. Kini, Geoffery
Constituency : Nkwanta South

Hon. Twum-Nuamah, Kwabena
Constituency : Berekum East

Hon. Bless, K. Oti John
Constituency : Nkwanta North

Hon. Boateng, Kwaku Agyenim
Constituency : Berekum West

Hon. Fuseini, Issah
Constituency : Okaikwe North

Hon. Afful, Yaw
Constituency : Jaman South

Hon. Owusu, Afriyieh Nana Akua
Constituency : Ablekuma North

Hon. Stevens, Siaka
Constituency : Jaman North

Hon. Tarlabi, Okletey Ebenezer
Constituency : Lower Manya Krobo

Hon. Ibrahim, Ahmed
Constituency : Banda Ahenkro

Hon. Nartey, Ebenezer Gilbert Nii Narh
Constituency : Ablekuma Central

Hon. Osei, Gabriel
Constituency : Tain

Hon. Tetteh, Joseph
Constituency : Upper Manya Krobo

Hon. Yiadom-Boachie, Henry Yeboah
Constituency : Techiman

Hon. Vanderpuije, Alfred Okoe
Constituency : Ablekuma South

Hon. Bonde, Kwasietu
Constituency : Kintampo North

Hon. Owusu, Ursula G.
Constituency : Ablekuma West

Hon. Adjei, Felicia
Constituency : Kintampo South

Hon. Amoatey, Kofi Magnus
Constituency : Yilo Krobo

Hon. Oduro, Derick (Maj Rtd)
Constituency : Nkoranza North

Hon. Vanderpuye, Edwin Nii Lantey
Constituency : Odododiodioo

Hon. Konadu-Yiadom, Charles
Constituency : Nkoranza South

Hon. Assibey-Yeboah, Mark
Constituency : New Juaben South

Hon. Amoakohene, Kofi
Constituency : Atebubu/Amantin

Hon. Rawlings, Zenator Agyeman
Constituency : Korley Klotey

Hon. Mohammed, Alhaji Masawud
Constituency : Pru West

Hon. Adjei, Boateng Kwasi
Constituency : New Juaben North

Hon. Donkor, Kwabena (Dr)
Constituency : Pru East

Hon. Asiamah Adjei, Nana Dokua
Constituency : Akropong

Hon. Napare, Dominic
Constituency : Sene East

Hon. Botwe, Daniel
Constituency : Okere

Hon. Ampofo, Kwame Twumasi
Constituency : Sene West

Hon. Amoah, Osei Bonsu
Constituency : Akuapem South

Hon. Gyarko, Martin Oti
Constituency : Techiman North

Hon. Dompreh, Annor Frank
Constituency : Nsawam/Adoagyiri

Hon. Dr. Apaak, A. Clement
Constituency : Builsa South

Hon. Opare-Ansah, Frederick
Constituency : Suhum

Hon. Adda, Joseph Kofi
Constituency : Navrongo Central

Hon. Ayeh-Paye, Samuel
Constituency : Ayensuano

Hon. Amenga-Etego, Rudolp Nsowine
Constituency : Chiana/Paga

Hon. Sowah-Odote, Vincent
Constituency : Dade-Kotopon

Hon. Adongo, Isaac
Constituency : Bolgatanga Central

Hon. Baffour, Eyiah Kyei
Constituency : Lower West Akim

Hon. Ayine, Dominic Akuritinga (Dr)
Constituency : Bolgatanga East

Hon. Bekoe, Ohene Assifo Derek
Constituency : Upper West Akim

Hon. Bawa, Edward Abambire
Constituency : Bongo

Hon. Quaittoo, Agyapong William
Constituency : Akim Oda

Hon. Nawaane, Mark Kurt
Constituency : Nabdam

Hon. Titus-Glover, Daniel NiiKwartey
Constituency : Tema East

Hon. Adongo, Frank Fuseini
Constituency : Zebilla

Hon. Brako, Kofi
Constituency : Tema Central

Hon. Ayariga, Mahama
Constituency : Bawku

Hon. Nyarko, Osei Kennedy
Constituency : Akim Swedru

Hon. Ayamba, Laadi Ayii
Constituency : Pusiga

Hon. Ahenkorah, Kingsley Carlos
Constituency : Tema West

Hon. Alalzuuga, Albert Akuka
Constituency : Garu

Hon. Amoah, Kwasi Robert
Constituency : Achiase

Hon. Kpemka, Joseph Dindiock
Constituency : Tempane

Hon. Afotey-Agbo, Joseph Nii Laryea
Constituency : Kpone Katamanso

Hon. Kuganab-Lem, Robert Baba
Constituency : Binduri

Hon. Oppong-Nkrumah, Kojo
Constituency : Ofoase/Ayirebi

Hon. Pelpuo, Rashid
Constituency : Wa Central

Hon. Norgbey, Ernest Henry
Constituency : Ashaiman

Hon. Chireh, Joseph Yieleh
Constituency : Wa West

Hon. Ohemeng, Kwabena Tinyase
Constituency : Kade

Hon. Tangu, Bayon Godfrey
Constituency : Wa East

Hon. Buaben, Asamoa Yaw
Constituency : Adentan

Hon. Bagbin, Alban Sumana Kinsford
Constituency : Nadowli/Kaleo

Hon. Adu-Gyamfi, Mercy
Constituency : Akwatia

Hon. Sandaare, Issa Sebastian N.
Constituency : Daffiama/Bussie/Issa

Hon. Osei, Frimpong John
Constituency : Abirem

Hon. Dakura, Francis Bawaana
Constituency : Jirapa

Hon. Amoako Asiamah, Andrew
Constituency : Fomena

Hon. Dery, Edward Kaale-Ewola
Constituency : Lambussie-Karni

Hon. Atta-Akyeah, Samuel
Constituency : Abuakwa South

Hon. Karbo, Anthony N-Yoh Abayifaa
Constituency : Lawra

Hon. Twum-Ampofo, Gifty
Constituency : Abuakwa North

Hon. Dery, Ambrose
Constituency : Nandom

Hon. Ocloo, Linda Obenewaa Akweley
Constituency : Shai-Osudoku

Hon. Adamah, Patrick Al-Hassan
Constituency : Sissala West

Hon. Amoako-Attah, Kwasi
Constituency : Atiwa West

Hon. Dauda, Abass Ridwan
Constituency : Sissala East

Hon. Osei Asare, Abena
Constituency : Atiwa East

Hon. Bogyako-Saim, Patrick
Constituency : Amenfi East

Hon. Nartey, Samuel George
Constituency : Ningo Prampram

Hon. Ackah, Peter Yaw Kwakye
Constituency : Amenfi Central

Hon. Agyekum, Okyere Kofi
Constituency : Fanteakwa South

Hon. Afful, Eric
Constituency : Amenfi West

Hon. Otuteye, Christian Corletey
Constituency : Sege

Hon. Ntow, Mathias Kwame
Constituency : Aowin

Hon. Cudjoe-Ghansah, Comfort Doyoe
Constituency : Ada

Hon. Ackah, Kofi Essuah Micheal Stephen
Constituency : Suaman

Hon. Darfour, Kwakye Eric
Constituency : Nkawkaw

Hon. Aboagye, Gyedu Kingsley
Constituency : Bibiani-Anhwiaso-Bekwai

Hon. Acheampong, Kwame Seth
Constituency : Mpraeso

Hon. Afiriyie, Kwaku
Constituency : Sefwi Wiawso

Hon. Acheampong, Bryan
Constituency : Abetifi

Hon.Tetteh, Djornobuah Alex
Constituency : Sefwi Akontombra

Hon. Mensah, Betty Nana Efua Krosby
Constituency : Afram Plains North

Hon. Akandoh, Kwabena Mintah
Constituency : Juaboso

Hon. Osei, Owusu Eric
Constituency : Afram Plains South

Hon. Ahi, Sampson
Constituency : Bodi

Hon. Gyamfi, Kwasi Emmanuel
Constituency : Odotobri

Hon. Tawiah, Augustine
Constituency : Bia West

Hon. Sulemana, Yusif
Constituency : Bole/Bamboi

Hon. Acheampong, Richard
Constituency : Bia East

Hon. Chiwetey, Andrew Dari
Constituency : Sawla/Tuna/Kalba

Hon. Nortsu-Kotoe, Peter
Constituency : Akatsi North

Hon. Agyie Anhwere, Emmanuel
Constituency : Atwima Nwabiagya South

Hon. Oduro, George
Constituency : New Edubiase

Hon. Mutawakilu, Adam
Constituency : Damango

Hon. Kwarteng, Agyemang Kwaku
Constituency : Obuasi West

Hon. Kalba, Shaibu Mahama
Constituency : Daboya

Hon. Boakye-Yiadom, Patrick
Constituency : Obuasi East

Hon. Jinapor, John Abdulai
Constituency : Yapei/Kusawgu

Hon. Appiah-Pinkrah, Kwabena
Constituency : Akrofoum

Hon. Braimah, Salifu Adam
Constituency : Salaga South

Hon. Osei-Owusu, Joseph
Constituency : Bekwai

Hon. Mumuni, Alhassan
Constituency : Salaga North

Hon. Akoh Dei, Joyce Adwoa
Constituency : Bosome Freho

Hon.Nyindam, Mathew
Constituency : Kpandai

Hon. Nyarko, Ampem Thomas
Constituency : Asuogyaman

Hon. Nitiwul, B. Aduna Dominic
Constituency : Bimbilla

Hon. Quarm, Joseph Albert
Constituency : Manso Nkwanta

Hon. Ogajah, Thomas Donkor
Constituency : Wulensi

Hon. Benito, Owusu Bio
Constituency : Atwima Nwabiagya North

Hon.Umar, Alhassahn
Constituency : Zabzugu

Hon. Osei Adutwum, Yaw
Constituency : Bosomtwe

Hon. Simon, Tampi Acheampong
Constituency : Tatale

Hon. Okyem Aboagye, Daniel
Constituency : Bantama

Hon. Tijani, Mohammed Habib
Constituency : Yendi

Hon. Quarshigah, Richard
Constituency : Keta

Hon. Binipon, Charles Bintin
Constituency : Saboba

Hon. Owusu Amankwah, Collins
Constituency : Manhyia North

Hon. Jabanyite, Samuel Abdulai
Constituency : Chereponi

Hon. Appiagyei, Patricia
Constituency : Asokwa

Hon. Iddi, Ziblim
Constituency : Gushegu

Hon. Mohammed-Mubarak, Muntaka (Alhaji)
Constituency : Asawase

Hon. Dandawa, Alhassan Sualihu
Constituency : Karaga

Hon. Avedzi, Klutse James Dr.
Constituency : Ketu North

Hon. Buah, Emmauel Armah-Kofi
Constituency : Ellembele

Hon. Amaniampong, Nana Marfo
Constituency : Afigya Kwabre North

Hon. Mohammed, Abdul-Samed Gunu
Constituency : Savelugu

Hon. Ahiafor, Benard
Constituency : Akatsi South

Hon. Tuferu, Mohammed Hardi
Constituency : Nanton

Hon. Owusu-Aduomi, Kwabena
Constituency : Ejisu

Hon. Haruna, Iddrisu
Constituency : Tamale South

Hon. Afriye, Nana Ayew
Constituency : Effiduase/ Asokore

Hon. Fuseini, Inusah Abdallah
Constituency : Tamale Central

Hon. Basoah, Philip
Constituency : Kumawu

Hon. Sayibu, Suhuyini Alhassan
Constituency : Tamale North

Hon. Mensah, Adomako Alex
Constituency : Sekyere Afram Plains

Hon. Fuseini, Alhassan Bashir A.
Constituency : Sagnarigu

Hon. Asafu-Adjei, Kwame
Constituency : Nsuta/ Kwaman Beposo

Hon. Appiah-Kubi, Kojo
Constituency : Atwima kwanwoma

Hon. Agbeve, Charles
Constituency : Agotime Ziope

Hon. Mubarak, Ras
Constituency : Kumbungu

Hon. Bawah, Braimah Muhammad
Constituency : Ejura

Hon. Bambangi, Sagre
Constituency : Walewale

Hon. Bedzrah, Kwasi Emmanuel
Constituency : Ho West

Hon. Ibrahim, Abdul-Rauf Tanko
Constituency : Yagaba-Kubor

Hon. Ntim, Augustine Collins
Constituency : Offinso North

Hon. Nuamah, Samiu Kwadwo
Constituency : Kwadaso

Hon. Adu, Johnson Kwaku
Constituency : Ahafo Ano South West

Hon. Mercer, Andrew Kofi Egyapa
Constituency : Secondi

Hon. Manu-Adabor, Francis
Constituency : Ahafo Ano South East

Hon. Mahama, Alima Hajia
Constituency : Nalerigu/Gambaga

Hon. Baba, Benson Tongo
Constituency : Telensi

Hon. Kankam, Kennedy Kwasi
Constituency : Nhyiaeso

Hon. Amuniru, Aziz Abdul
Constituency : Akan

Hon. Boar, Solomon Namlin
Constituency : Bunkpurugu

Hon. Ntoso, Adjoa Helen
Constituency : Krachi West

Hon. Bipoba, Naabu Joseph
Constituency : Yunyoo

Hon. Donkoh, Elvis Morris
Constituency : Abura Asebu Kwamankese

Hon. Osei, Anthony Akoto (Dr)
Constituency : Old Tafo

Hon. Koomson, Mavis Hawa
Constituency : Awutu Senya East

Hon. Kyei-Mensah-Bonsu, Osei
Constituency : Suame

Hon. Effah, Anthony
Constituency : Asikuma Odoben Brakwa

Hon. Antwi, Eugene Boakye
Constituency : Subin

Hon. Mensah, Abena Durowaa
Constituency : Assin North

Hon. Marfo, Emmanuel
Constituency : Oforikrom

Hon. Aboagye, Kwame George
Constituency : Asene /Akroso/Manso

Hon. Panford, Ato
Constituency : Shama

Hon. Banda, Abdallah Ben
Constituency : Offinso South

ATTA MILLS, SAMUEL
Constituency : Komenda-Edina-Eguafo-Abrem

Hon. Opoku Premepeh, Matthew
Constituency : Manhyia South

Hon. Hagan, Ricketts Kweku
Constituency : Cape Coast South

Hon. Agalga, James
Constituency : Builsa North

Hon. Ayisi, Barbara Asher
Constituency : Cape Coast North

Hon .Alorwu-Tay, Oforiwa Angela
Constituency : Afadjato South

Hon. Mensah, Adjei
Constituency : Wassa East

Hon. Afeku, Catherine Abelema
Constituency : Evalue-Ajamoro-Gwira

Hon. Agyekum, Alex Kofi
Constituency : Mpohor

Hon. Kum, Ebenezer Kojo
Constituency : Ahanta West

HAYFORD, EKOW
Constituency : Mfantseman

Hon. Aidoo, Owuraku William
Constituency : Afigya Kwabre South

Hon. Boateng, Ama Pomaa
Constituency : Juaben

Hon. Agyeman-Manu, Kwaku
Constituency : Dormaa

Hon. Duker, George Mireku
Constituency : Tarkwa Nsuaem

Hon. Gyan-Baffour, George (Prof)
Constituency : Wenchi

Hon. Codjoe, Francis Kingsley Ato
Constituency : Ekumfi

Hon. Afoley, Quaye Elizabath
Constituency : Krowor

Hon. Forson, Cassiel Ato Baah
Constituency : Ajumako – Enyan – Esiam

Hon. Humado, Kofi Clement
Constituency : Anlo

Abban, Alexander Kodwo Kom
Constituency : Gomoa West

Hon. Asiamah, Isaac Kwame
Constituency : Atwima Mponua

EYIAH, NAANA
Constituency : Gomoa Central

Hon. Amankwa A. Kwabena
Constituency : Fanteakwa North

ASEMANYI, KOJO
Constituency : Gomoa East

Hon. Oteng Mensah, Francisca
Constituency : Kwabre East

Hon. Afenyo-Markin, Alexander
Constituency : Effutu